__ Orhan Bıyıklı Fan Forum __
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

__ Orhan Bıyıklı Fan Forum __

AnasayfaKAPIAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu Benim Dünyam [AHfa]

+8
Yelizim
baskomserim
BeyzA
Sarkkatresi
Pusulaa
zynep
stvkolik
AHfa
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Bu Benim Dünyam [AHfa] ALTST
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 190
Rep Rep : 32
Nerden Nerden : Nereye :)
Sadece sessizlik . . .

Bu Benim Dünyam [AHfa] Empty
MesajKonu: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeSalı Şub. 01 2011, 16:05

Eveeet... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ahfa da bir başlık açsın istedi. Ama başlığın aktifliği konusunda bir şey diyemeyeceğim.

"Başlamak, bitirmenin yarısıdır" diyerek. İlk çalışmaları koyalım.

Zeynep'ten başka GG izlemiş olan var mı aramızda?
GeceGündüz
Kemal Aslan
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu sahnede Aslan ameliyathaneye dalıyordu.
Aslı (mıydı kızın adı?) Aslan'ın eski eşi..

Neyse çok konuştum. Şimdilik bu kadar [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Edit: "AHfa da Açsın İstedi" isimli başlığımı "Bu Benim Dünyam" olarak değiştirmiş bulunmaktayım(;]

En son AHfa tarafından Cuma Eyl. 14 2012, 10:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi (Sebep : Link yenileme.. ;))
http://www.samanyolufanlari.com
stvkolik
UstaOBci
UstaOBci
stvkolik

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1440
Rep Rep : 294
Takım Takım : Mehter Takımı :)

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeSalı Şub. 01 2011, 16:19

AHfa'm.. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Başlığın hayırlı, uğurlu, bol çalışmalı, bol yorumlu olsun canım =)

Nihayet.. =) İyi ki istemiş AHfa..yoksa dövecektim artık =))

GG izlemezdim ama kardeşim hastasıydı.. O yüzden tanıyorum kendilerini =) Ve çalışmaların harikulade =) [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Her zamanki gibi yani senin anlayacağın.. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Devamını da dört..ne dördü ya..14 gözle bekliyorum =)
https://orhanbiyikli.yetkinforum.com
zynep
UstaOBci
UstaOBci
zynep

Lakap Lakap : zynep
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3164
Rep Rep : 463
Nerden Nerden : Başkent..
Takım Takım : Fenerbahçe

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeSalı Şub. 01 2011, 16:26

Bu başlığı o kadar çok bekledim ki ehe ah
Çok teşekürler bizi muhteşem çalışmalarından mahrum bırakmadığın için aHfa'm ah ehe sırıtan
Hayırlı uğurlu olsun =)
Gece Gündüz Cool Cool
Çok çabuk bitirmişlerdi güzelim diziyi )=
Artık senin imzalarında yaşayacağız Cool
Ellerine sağlık mükemmeller Cool Cool
http://gunlukcuk.tumblr.com/
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeSalı Şub. 01 2011, 16:50

GG'ye büyük vefasızlık yaptı Kanal D..
Üstelik reytingleri süperdi. Sonra durduk yere pazar saat 10 muydu, 11 mi, öyle bir saate attılar. Dizinin fragmanı bölüm başlamadan birkaç saat önce çıkıyordu neredeyse.. =) Oyuncular bile sebebini bilmiyordu. Yav yanarım yanarım da diziyi kanala alsın diye Atv'ye attığım maillere yanarım. =))
Çekilmiş onca bölüme rağmen bir çırpıda yok etti diziyi..

Çalışmaları beğenmenize sevindim. Bilgisayarım, ben ve Photoshop teşekkür ederiz..

Sağlıcakla kalın... =P
Pusulaa
OBModeratör
OBModeratör
Pusulaa

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 272
Rep Rep : 51
Nerden Nerden : Bursa

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeSalı Şub. 01 2011, 19:19

Başlığın hayırlı olsun ahfa =)
Gece Gündüz'ü izlemiyordum..Ama imzaların mükemmeller Cool
Ellerine sağlık [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sarkkatresi
OBGrafiker
OBGrafiker
Sarkkatresi

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 106
Rep Rep : 10
Nerden Nerden : Bizim bilgisayardan..
Takım Takım : Milli Takım =)
maxsimum boyut 110-50 ;)

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeÇarş. Şub. 02 2011, 11:53

Ellerine sağlık Ahfa.. Ben birkaç bölümüne bakmıştım GG'nin. Ama kanalından dolayı takip etmeyi hiç düşünmedim. İmzaların muhteşem.. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu arada başlığın adı şairlerin atışmalarındaki dizelerden biri gibi olmuş. Hayırlı olsun..
BeyzA
OBGrafiker
OBGrafiker
BeyzA

Lakap Lakap : Hayalci Şirine
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 405
Rep Rep : 80
Takım Takım : Yok
Bu Benim Dünyam [AHfa] 1cd7357b

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimePerş. Şub. 03 2011, 15:48

Aha işte GG ciler çıktı karşıma. Şoktayım.
Ben GG'yi hiç kaçırmadan izlerdim. Hatta niye bittiğini hiç anlamadım da. Çok tuhaf bitmişti. cry
Ve ben o Aslan'ı çok seviyodum. Sad Olaya dalışı yok mu. İhtiyarla olan didişmeleri çok güzeldi. Ah ah. Keşke yine başlasa.. cry
Vel hasıl.. İmzaların çok güzel olmuş. Hepsine hayranlıkla bakıyorum. Amaa.. Ben bunlardan daha çok istiyorum.. cry
Şey.. Ayıp olmazsa -inşallah olmaz- imzalarından birini kullanabilir miyim. cry
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeCuma Şub. 04 2011, 13:00

Teşekkür ederim Pusulaa, Sarkkatresi ve Beyza.. =)

Alıntı :
Bu arada başlığın adı şairlerin atışmalarındaki dizelerden biri gibi olmuş. Hayırlı olsun..
=))

GeceGündüz'ün finali çok tuhaftı.
"İhtiyar aramızda kirli var!"
Ve son... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Yavuz ve Akasya barışmamıştı bile =(
Aslan'ı ben de seviyordum. Sipsi, Kemal ve Hayriye ile olan diyalogları çok komik oluyordu..
Alıntı :
Şey.. Ayıp olmazsa -inşallah olmaz- imzalarından birini kullanabilir miyim. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tabi ki... Wink
baskomserim
Muhabir
Muhabir
baskomserim

Lakap Lakap : emosss
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 41
Rep Rep : 4
Nerden Nerden : İzmir
Takım Takım : beşiktaş (Aşkım)

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimePerş. Şub. 24 2011, 14:27

bende bende izliyordum çokta seviyodum aniden bitti bence güzel polisiye dizilerden biriydi bitmeseydi iyiydi ama süperdi bende burdayım :D
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeC.tesi Mart 12 2011, 11:11

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] =)

AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeC.tesi Nis. 30 2011, 18:07

Yelizim
OBKolik
OBKolik
Yelizim

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 948
Nerden Nerden : İstanbul
Takım Takım : UltrAslan

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeC.tesi Nis. 30 2011, 20:26

AHfa ellerine sağlık.Berfin çalışmaların müthiş.Sonunda 2sayfayı gördük. hehe
papatya99
OBModeratör
OBModeratör
papatya99

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1124
Rep Rep : 153
Nerden Nerden : istanbul
Takım Takım : türkiye

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimePtsi Mayıs 02 2011, 08:01

ellerine sağlık ahfa berfin çalışmaların
harika sırıtan
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeÇarş. Mayıs 04 2011, 19:25

Yelizim demiş ki:
AHfa ellerine sağlık.Berfin çalışmaların müthiş.Sonunda 2sayfayı gördük. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ama neden 2. sayfa oldu yaa.. Ben 1 ile iyiydim... = (
Cidden bayağı hızlıyım değil mi? [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ben yaşlandım, paslandım artık, emekliye ayrılacağım yakında... Meydanı gençlere bırakmalı... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
=P

Teşekkürler...
papatya99 demiş ki:

ellerine sağlık ahfa berfin çalışmaların
harika [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Teşekkürler canım güzel görüşün için.. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yelizim
OBKolik
OBKolik
Yelizim

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeÇarş. Mayıs 04 2011, 20:59

Öyle deme Ahfa yav.Sen hepimizi cebinden çıkarırsın.Ah azıcık hızlı olsan varya,ozu dumana katarsın bu başlığı.Zeynep'ten neyin eksin... eheh
stvkolik
UstaOBci
UstaOBci
stvkolik

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimePerş. Mayıs 05 2011, 17:51

oooo...Kendini yaşlı hissedenler kervanına sen de hoşgeldin AHfa'm =DD
Ya varya...Daha hızlı olsan iyi de yani..Yine de benim hoşuma gidiyo desem [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sebebi artık herkesçe malum =) Ben yaşlı insanım, bu kadar güzel çalışmalar bi hızla gelince yüreğime iner gibi oluyor =DD
Özgül ablamın o güzel yüzü senin o muhteşem çalışma yapma yeteneğinle birleşince böööyle nasıl denir... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mükemmelin karesinin küpünün süperinci kuvvetinin harikayla çarpımı gibi bişey oluyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Aslında bu yetmedi de idare ediver işte =)
3. sayfayı 4444 gözle bekliyorum... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ama yavaş yavaş gelsin : D
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeSalı Haz. 07 2011, 16:47

Yelizim demiş ki:
Öyle deme Ahfa yav.Sen hepimizi cebinden çıkarırsın.Ah azıcık hızlı olsan varya,ozu dumana katarsın bu başlığı.Zeynep'ten neyin eksin... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Estağfirullah (:

stvkolik demiş ki:
oooo...Kendini yaşlı hissedenler kervanına sen de hoşgeldin AHfa'm =DD
Hoşbulduk. =) =P

stvkolik demiş ki:
Ya varya...Daha hızlı olsan iyi de yani..Yine de benim hoşuma gidiyo desem [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sebebi artık herkesçe malum =) Ben yaşlı insanım, bu kadar güzel çalışmalar bi hızla gelince yüreğime iner gibi oluyor =DD
Özgül ablamın o güzel yüzü senin o muhteşem çalışma yapma yeteneğinle birleşince böööyle nasıl denir... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Mükemmelin karesinin küpünün süperinci kuvvetinin harikayla çarpımı gibi bişey oluyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Aslında bu yetmedi de idare ediver işte =)
3. sayfayı 4444 gözle bekliyorum... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ama yavaş yavaş gelsin : D
Teşekkürler güzel görüşün için.. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Araştırmalarıma göre ([Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]) günde ikiden fazla çalışma yapamıyorum ben, motorum yanıyor sanırım. =P Bu yüzden 3. sayfa çok çok yavaş gelir, emin olabilirsin. =)

---
Bu sene Kollama'dan başka dizi takip edemediğim için, çalışma yapacak bir şey de bulamıyorum..
Özge E. Yeşilyurt'a bir şeyler yapasım geldi.

Bunlar da bonus [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (Ne zaman yaptığımı hatırlayamadım. Birkaç hafta geçti herhalde... =P)

"L"
"Death Note"
Yelizim
OBKolik
OBKolik
Yelizim

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeSalı Haz. 07 2011, 17:02

AHfa çalışmaların mükemmel olmuş.. shock
Feleğim şaştı ya hu.
Senin çalışmalarına çok fena taktım ben yav.. ah
papatya99
OBModeratör
OBModeratör
papatya99

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1124
Rep Rep : 153
Nerden Nerden : istanbul
Takım Takım : türkiye

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeÇarş. Haz. 08 2011, 07:21

Özge E. Yeşilyurt' "L"
"Death Note"
çalışmaların muhteşem olmuş
emeğine sağlık
stvkolik
UstaOBci
UstaOBci
stvkolik

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeÇarş. Haz. 08 2011, 11:44

AHfa demiş ki:
Araştırmalarıma göre ([Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]) günde ikiden fazla çalışma yapamıyorum ben, motorum yanıyor sanırım. =P Bu yüzden 3. sayfa çok çok yavaş gelir, emin olabilirsin. =)
Ben olsam o kadar emin olmazdım...Zira bu mesaja cevap yazdığında artık 3. sayfadasın sırıtan Nabeeer =))

Sen yavaş olduğun halde başlık nasıl bu kadar çabuk 3e geçebildi dersin?Ben cevaplıyım mı nolur =)
Şimdi sen öööyle güzel yapıyosun ki insan yorum yapmaktan kendini alamıyor sanırsam =)
ÖEY çalışmların harika ötesi olmuş...Bunları gördükten sonra insanın çalışma yapma hevesi kaçıyor =))

Bonuslara ayrıca bayıldım..Biz sürekli bonus istisik mi acep ıslık
Animelerin hepsine bayılırım...Liseye geçince pek izleyecek zaman bulamasam da önceden deli gibi izlerdim hehe
zynep
UstaOBci
UstaOBci
zynep

Lakap Lakap : zynep
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3164
Rep Rep : 463
Nerden Nerden : Başkent..

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimePerş. Haz. 09 2011, 14:59

AHfa çalışmalarına ne desem boş [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İnsan hayran olmadan duramaz Cool Hayran hayran bakmadan geçemez Cool
Ah bir de bu çalışmaları daha çok görsek.. Bu başlık aktif olsa.. Çok şey mi istiyoruz?
Ellerine sağlık Wink =)
http://gunlukcuk.tumblr.com/
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeC.tesi Haz. 11 2011, 19:47

Yelizim, papatya99, stvkolik, zeynep,
Güzel görüşleriniz için gönülden teşekkürler.
Güzel gören gözlerinize sağlık. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
stvkolik demiş ki:

Ben olsam o kadar emin olmazdım...Zira bu mesaja cevap yazdığında artık 3. sayfadasın [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Nabeeer =))
Bana komplo kurdunuz.. = (
Bu kadar çabuk olmamalıydı.
stvkolik demiş ki:
Sen yavaş olduğun halde başlık nasıl bu kadar çabuk 3e geçebildi dersin?
Çünkü, bu sitede çok çabuk bir sayfa doluyor hepsi bu. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
10 mesajcıkmış bir sayfanın limiti... = P
Alıntı :
Bonuslara ayrıca bayıldım..Biz sürekli bonus istisik mi acep [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Animelerin hepsine bayılırım...Liseye geçince pek izleyecek zaman bulamasam da önceden deli gibi izlerdim [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ah animeler... = ))
Zaten sevilmez mi animeler yahu [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Senaryoyu geçtim, karakterlerin mimikleri ve bir anda kafalarında beliren koca ter damlaları için bile izlenir. =P
Death Note'u izledin mi? İzlemediysen tatildeyiz hemen izle, herkes izlesin.. Şahane bir şey.. = ) 37 bölümcük hem.. = )
Kısaca hikaye şu:
İnsanların yüzlerini aklında canlandırıp isimlerini yazarak onları öldürebildiğin bir defter var. Bu defter, Shinigami denilen Ölüm Meleklerinden birisi tarafından dünyaya düşürülüyor ve 17 yaşındaki zekî bir lise öğrencisi tarafından bulunuyor. Bu çocuk, dünyayı kötü insanlardan temizlemek ve yeni kurduğu dünyanın da efendisi olmak gibi bir hayal üzerine defteri kullanmaya karar veriyor. Tüm suçluların kalp krizinden ölmesi FBI gibi birimlerin dikkatini çekiyor ve hikaye çocukla zeki bir dedektif arasındaki satranç oyununa dönüşüyor.
...

stvkolik
UstaOBci
UstaOBci
stvkolik

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimePaz Haz. 12 2011, 09:15

AHfa demiş ki:
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bana komplo kurdunuz.. = (
Twisted Evil Twisted Evil
Yaşasın kötülük =)) Biz bu başlıkta daha darbe yapacaz Twisted Evil Ardından bir devrimle gelsin bol çalışmalı yeni bir başlık dans =D
Hem ne çabuğu canım...Jet başlıklarımızı görmezden mi geliyosun =)

AHfa demiş ki:
Çünkü, bu sitede çok çabuk bir sayfa doluyor hepsi bu. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
10 mesajcıkmış bir sayfanın limiti... = P
Beğenemedin mi peh
Hem bi kere yanlış teşhis =) 10 değil 20 mesajlı bilem olsa bu kadar çabuk dolardı lll
...
Animeler konusunda haklısın =) Hele şaşırdıkları zaman gözlerinin büyüyüp küçülmesine bitiyorum =P
Hikaye çok hoşuma gitti ah İzlerim inşaallah =)
ERENN
OBModeratör
OBModeratör
ERENN

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 806
Rep Rep : 191

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeCuma Haz. 17 2011, 17:29

Ahfa çalışmaların harika ellerine sağlık...
birde sana teşekkür etmek istiyorum senin sayende(imzanın sayesinde)bu muhteşem animeyi izlemeye başladım...
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Bu Benim Dünyam [AHfa]   Bu Benim Dünyam [AHfa] Icon_minitimeC.tesi Haz. 18 2011, 14:10

Teşekkürler ERENN.
İzlemeye başladın demek. Süpersin! Verdiğin bu güzel karardan dolayı seni tebrik ediyorum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Güzel, çok güzel değil mi ? = )=))

....
Başlık boş kaldığı zamanlardan daha uzun bir zaman boş kalacak.
-Şimdilik- son çalışmaları koyayım Wink

Forumun rengine de uydu hee... =P

---
Kendisine çalışma yaptığıma bakmayın, animenin en sevmediğim karakteridir. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Hatta şu çalışma yaptığım sahnede, sinirlerim tavan yapmıştır kendisine... [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"Yagami Light - Kira"

Bu Benim Dünyam [AHfa]
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Benim Çizgili Güzel Defterim..