__ Orhan Bıyıklı Fan Forum __
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

__ Orhan Bıyıklı Fan Forum __

AnasayfaKAPIAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Nam-ı Diğer Yiğit...

+6
kollama_YİĞİT_hastası
AHfa
diyamın
stvkolik
BeyzA
KaptaN
10 posters
YazarMesaj
KaptaN
UstaOBci
UstaOBci
KaptaN

Nam-ı Diğer Yiğit... ALTST
Lakap Lakap : Kaptan-ı Derya...
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 435
Rep Rep : 103
Nerden Nerden : Kaptan Köşkü...
Takım Takım : Galatasaray...

Nam-ı Diğer Yiğit... Empty
MesajKonu: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimeC.tesi Kas. 13 2010, 12:41

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

BU YAZILANLARI KAALE BİLE ALMIYORUM

‘Kollama’ Türkiye’nin karanlık olaylarını,geçmiş ve şimdiki dönem sırlarını ortaya döken sıra dışı bir yapım.Samanyolu’nun her Cuma günleri izlenme rekorları kıran,seyircinin müptelası olduğu ‘Kollama’ bu sezon da olduğu gibi yine Türkiye gündemini sarsan olayları yine tüm Türkiye’ye soluksuz ulaştırmaya devam ediyor.

Dizinin başrol oyuncularından Orhan Bıyıklıyı namı değer ‘yiğit’ i İzmit’te yeni açtığı pastanesinde ziyaret ediyoruz.Mehmet Ali Paşa da açtığı pastaneyle Kocaelililere tadına doyumsuz pide ve börek çeşitleriyle birlikte daha bir çok çeşit Altınoluk Pastanesinde hizmetinize sunuyor..Orhan Bıyıklı ile ‘Kollama dizisi,ve geçtiğimiz günlerde malum bir gazetenin kendisi ve dizi hakkında yapmış olduğu haberi konuştuk.Baş komiserimizle birlikte oldukça renkli ve eğlenceli bir röportaj gerçekleştirdik.

-Öncelikle klasik bir soruyla başlayalım nerelisiniz?
İzmit Mehmet Ali Paşa da doğdum.Baba toprağı Kastamonu,Ana toprağı ise Trabzon.

-Hangi Üniversiteden ve Hangi bölümden mezunsunuz?
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Tiyatro Bölümü

-Kollama olarak hedefiniz nedir?
-Dizi olarak ilk hedefimiz suç işleyerek toplumdan uzaklaşmış veya uzaklaştırılmış insanları tekrar topluma kazandırabilmek…kardeşliği sağlayabilmek,Vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte izleyebileceği seyirlik bir iş yapmak…polisliğin ve emniyet teşkilatının ne kadar zor olduğunu dile getirmek, halkımızı bazı konularda bilinçlendirmek ve aydınlatabilmek. -Kollama ne kadar süre devam edecek peki?
Kollama kaliteli bir yapım ne kadar süreceğini bilemiyorum ama uzun yıllar sürecek gibi..

-Klasik bir soru ama önemli bir soru dizideki arkadaşlık ortamı nasıl?
Bizim sektör biraz stresli ve ağırdır… ekip ruhunu yakalamak ve o ruhu ayakta tutabilmek zordur …bizde bunu başardığımıza inanıyoruz… klasik bir cevap olacak ama biz bir aile gibiyiz…

-Kollama dizisine başlama serüveniniz nasıl oldu?
Evet benim için serüvendi diyebiliriz.konservatuardan mezun olduktan sonra her yeni mezun öğrenci gibi düşünürsünüz kara kara ne yapacağım diye.Samanyolu televizyonu beni tanıyordu zaten.Bana iş teklifi ettiler Senaryoyu okudum ve orada çok özel bir karakterle tanıştı ve kabul ettim . Kollama maceram da başsalmış oldu….

-Evet gelelim bu önemli soruya.Geçtiğimiz günler de bazı gazeteler de sizin ve Kollama Dizisi hakkında bir takım haberler çıktı.Ne söyleyeceksiniz bu haberler için?
Medya da ki bazı kişiler haberin kaynağını araştırmalı.Bu haber araştırılmadan,tamamen çamur at izi kalsın seviyesinde bir haber.Ama şunu belirtiyim o tür insanları, o tür insanların gazetelerinin yaptıkları haberleri Kaale bile almıyorum.

-Kollama dizisi özellikle bazı konularda hatta her konuda her konuda desek abartmış olmayız baya bir derinlere iniyor.Bundan dolayı tehdit aldığınız oluyor mu?
Evet tabiki de alıyoruz.Ama şunu belirtiyim Kader Birdir,değişmez.Ve tabi bir de gazeteler isim kullandıkları için hedef haline geliyoruz.Ancak biz her şeye rağmen en iyi şekilde oyunculuğumuza devam ediyoruz.

-Peki izleyiciden ne tür tepkiler alıyorsunuz?
Olumlu tepkiler alıyoruz.Halkımız göremediklerini,çözmediklerini dizimizde bulabildiklerini belirtiyor.Ve tabii ki hem bilinçlendiklerini hem de dizinin daha uzun yıllar devam etmesi gerektiğini söylüyorlar ve istiyorlar…

MEMDUH ÖLMEDİ!!!!

-İzleyicinin merak eder acaba ne olacak ileriki bölümler de diye!Kollama sevenlerini ileriki bölümler de ne tür süprizler bekliyor?Az ip ucu verebilir misiniz?
Bende anca bildiklerimi söyleyebilirim.Mesela ilk olarak Yiğit Leyla nın Mazhar Bey’e çalıştığını öğrenecek.ve 2. Olarak da yiğit ile Leyla arasında bir aşk başlayabilir…. Bana öyle geliyor…

-İzleyicinin merak ettiği diğer bir soruda şu Memduh Başkomiser nerede?Gerçekten nerede Memduh öldü denildi ama izleyici buna inanmıyor gerçekten öldü mü Memduh?
Kısa ama öz bir cevap vereceğim; Memduh’un ölmediğini biliyorum şuanda ilerde hikaye nasıl olur bilmiyorum….

-Anlaşılan o ki dizinin ileriki bölümleri baya bir heyecanlı geçecek?
Evet baya bir heyecanlı ve adrenalinin bol olduğu bölümler olacak. İyilerle kötüler her zaman savaşır dünyanın kuralı l budur….

-Emniyetle Müdürlüğü ile iç içesiniz, nasıl yardımları dokunuyor mu diziye?
Biz bir yerde polisin hayatının ne kadar zor olduğunu anlatıyoruz. Kolay bir iş degil gözünü kırpmadan canını hiçe sayarak vatan için mücadele etmek…. Desteklerinden dolayı . Emniyet personeline Derince Ekspres Gazetesi vasıtasıyla teşekkür ediyoruz ve işlerinde kolaylıklar diliyoruz.

-Dizi çekimleri sırasında zorlandığınız oluyor mu?
Muhakkak oluyor… biz işimizi her şeye rağmen ve en iyisini yapmaya çalışıyoruz…

-Dizinin süresi az diye konuşuluyor.Sizce dizinin süresi arttırılabilir mi?
Bence az değil fazla bile standardı 45 dakikadır … ama bizim ülkemizde bu süre uzatıldıkça uzatılır sinema filmi süresi gibi oluyor … adı üstünde dizi kısa olacak her hafta olacak

-Dizinin bazı bölümlerinde Kocaelispor dan bahsediyorsunuz?Kocaeli nin maçlarını takip edebiliyor musunuz?
Yoğunluktan dolayı edemiyorum maalesef. … senarist ağabeylerimizin biride benim gibi Kocaeli sporlu zaman zaman destek amaçlı zikrediyoruz Kocaelisporun ismini…

- Ne olur sizce Kocaelispor un durumu?
-Dua ediyoruz.İnşallah eskisi gibi iyi yerlere gelecek Kocaelispor. Buna yürekten inanıyorum….

-Son olarak Derince ve Derince Ekspres Gazetesi olarak ne söylemek istersiniz?
-Derince ye daha önce gelmiştim.Çok güzel bir yer.Eskiye nazaran %100 değişiklik göstermiş.Derince Ekspres Gazetesi ile ilgili olarak da 10 yıllık bir gazete çok başarılı buluyorum gazetenizi.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

https://orhanbiyikli.yetkinforum.com
BeyzA
OBGrafiker
OBGrafiker
BeyzA

Lakap Lakap : Hayalci Şirine
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 405
Rep Rep : 80
Takım Takım : Yok
Nam-ı Diğer Yiğit... 1cd7357b

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimeC.tesi Kas. 13 2010, 18:20

Bu yazılanları niye kaale almıyorsun? rolling eyes
stvkolik
UstaOBci
UstaOBci
stvkolik

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1440
Rep Rep : 294
Takım Takım : Mehter Takımı :)

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 15 2010, 13:10

Orhan abi öyle demiş, o yüzden haberin başında öyle yazıyor Byznrbyk Wink

---
Kollama Dizisinin Yıldızı ‘Pastane’ açtı

04 Kasım 2010 Perşembe Saat 23:20

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Samanyolu Televizyonunda her Cuma akşamları ekrana gelen Kollama dizisinin Başrol Oyuncularından Orhan Bıyıklı namı değer ‘Yiğit başkomser’ İzmit Mehmet Ali Paşa mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı üzerinde abileriyle ortaklaşa Pastane açtı.

Kollama dizisinde oynadığı 'Yiğit Komiser' karakteri ile hızlı bir yükseliş gösteren Orhan Bıyıklı, ticaret hayatına atılarak, şehir merkezinde 'Altınoluk Pastanesi' adlı işyerini geçtiğimiz günlerde hizmete açtı.

Evet Altınoluk Pastanesinden bahsetmek gerekirse Orhan Bıyıklı ve Kardeşleri ortaklaşa açarlar bu güzide mekanı.Son derece ihtişamlı görüntüsüyle insanın iştahını açan bir mekan Altınoluk Pastanesi.

Altınoluk pastanesinde 5 personel Vatandaşa kusursuz bir hizmet sunuyor.Bunun yanında Pastane de Börek,poaça,Pide,Pasta,Tatlı çeşitleri bulunuyor, soğuk kış günlerinde Salep servisi de yapılıyor.Ayrıca Bayramlarda tatlı siparişi de alınıyor Kocaeli’nin ön gözde mekanlarından Altınoluk Pastanesinde.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
---
Çok güzel bir röportaj olmuş..Gerçi Orhan abimle röportaj yapılıp da kötü olması mümkün mü ki Cool Cool
https://orhanbiyikli.yetkinforum.com
diyamın
OBFan
OBFan
diyamın

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 55
Rep Rep : 1
Takım Takım : beşiktaş
mutlu

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 15 2010, 13:30

evet röportaj çok güzel olmuş en kısa zamanda pastaneyi görmeye gidicem inşallah.....
BeyzA
OBGrafiker
OBGrafiker
BeyzA

Lakap Lakap : Hayalci Şirine
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 405
Rep Rep : 80
Takım Takım : Yok
Nam-ı Diğer Yiğit... 1cd7357b

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 15 2010, 17:43

Dediğiniz gibi güzel ropörtaj... Cool Cool
--
Ay ben de Kaptanın yorumu zannettiydim onu.. Sağol hatırlattığın için. Rolling Eyes
diyamın
OBFan
OBFan
diyamın

mutlu

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimeÇarş. Kas. 17 2010, 12:09

hatta beraber gidelim orhan bıyıklı hayranı olarak ben varım herzaman yuppi
AHfa
OBFanatiği
OBFanatiği
AHfa

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 190
Rep Rep : 32
Nerden Nerden : Nereye :)
Sadece sessizlik . . .

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimeC.tesi Kas. 20 2010, 19:27

Çok güzel hatta mükemmel ötesi bir röportaj olmuş. Teşekkürler kaptan. Wink

Kollama oyuncuları ile bir Zaman gazetesi röportaj yapamadı. kızgın Çok kırgınım ona çook.. sad Sad Sad

Röportajı yapanların gönlüne, emeğine sağlık..
http://www.samanyolufanlari.com
diyamın
OBFan
OBFan
diyamın

mutlu

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimeC.tesi Kas. 20 2010, 19:37

evet ya zaman gazetesi yapamadı bide orhan bıyıklı oktay ustaya çıkmadı bende çok kırgınım..... eheh
kollama_YİĞİT_hastası
OBFan
OBFan
kollama_YİĞİT_hastası

Lakap Lakap : seviyomkollama,karanfil
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 41
Rep Rep : 0
Nerden Nerden : MALATYA

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePaz Kas. 21 2010, 13:36

ewt oktay usta herkesi çıkardı.. bi ORHAN abimi çıkarmadı Mad
diyamın
OBFan
OBFan
diyamın

mutlu

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 22 2010, 12:41

son bölümde yigitin yanına gelen kimdi bir fikriniz var mı..........
med
OBFan
OBFan
med

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 12
https://2img.net/r/ihimizer/img206/411/orhanbykloo1nu6.jpg

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 22 2010, 14:08

bence o beyin cerahımı ne o olabilrmi acaba dk
diyamın
OBFan
OBFan
diyamın

mutlu

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 22 2010, 15:10

memduh olabilir mi acaba diyordum..........
zynep
UstaOBci
UstaOBci
zynep

Lakap Lakap : zynep
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3164
Rep Rep : 463
Nerden Nerden : Başkent..
Takım Takım : Fenerbahçe

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 22 2010, 15:20

arkadaşlar bu mevzuyu(yiğiti görmeye geleni) bölüm başlığında konuşsak Wink
yani burada [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
bu başlıkta röportajla ilgili düşüncelerimizi yazalım olur mu?
http://gunlukcuk.tumblr.com/
kollama_YİĞİT_hastası
OBFan
OBFan
kollama_YİĞİT_hastası

Lakap Lakap : seviyomkollama,karanfil
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 41
Nerden Nerden : MALATYA

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePtsi Kas. 22 2010, 18:02

herhalde başbakandı yha
kocaoğlan
OBFan
OBFan
kocaoğlan

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 18
Nerden Nerden : GAZİANTEP
Takım Takım : EKMEK SPOR

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimeSalı Haz. 21 2011, 20:14

acaba oktay ustaya nasıl ulasırız
Yigido_03
OBFanatiği
OBFanatiği
Yigido_03

Lakap Lakap : Yigido
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 256
Rep Rep : 11
Nerden Nerden : Vatan topragindan uzak...
Takım Takım : CIMBOMBOM
Umre 2011

MesajKonu: Geri: Nam-ı Diğer Yiğit...   Nam-ı Diğer Yiğit... Icon_minitimePerş. Haz. 23 2011, 17:44

evt ya oktay usta orhan abiyi cagirsa bundan sonra nasil projeler var bi ögrensek artik bir zamanlar bi yigit vardi demek kaldi bize

Nam-ı Diğer Yiğit...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Diğer Resimler
» Orhan Bıyıklı diğer resim çalışmaları
»  Yiğit'in En Sevdiğiniz Yönü?
» Sizce Yiğit Nasıl Bir Insan
» "Yiğit Komiser" pastane açtı