__ Orhan Bıyıklı Fan Forum __

AnasayfaKAPISSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Saç-malanmaz taranır

YazarMesaj
byza
OBGrafiker
OBGrafiker

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 331
Rep Rep : 75

MesajKonu: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 15:28

Öncelikle böyle berbat bir başlık açtığım ve konu isimlendirdiğim için özürlerimi sunuyorum. Ama konu "saçmalamak" olunca en iyi yolun bunun olduğunu düşündüm. (:

Nedir amaç: Saçmalamak.
Nedir konu.?
Şöyle başlayabiliriz:
İnsan neden saçmalar?
Saçmalamayan insan var mıdır?
Peki gerçekten saç-malanır mı?

Desteklerinizi bekliyorum. (;

Not: Olaydan 5 dakika sonra banlanmazsam iyidir. Zynepcim ve Nurcum lütfen eğlenceyi seven bu üyeleri bir kereliğine mazur görünüz. Belki de bu başlık sitres atma kortu olabilir. (:

Evet, sayın erenn. Lütfen önden buyrun. Sizi tartışmaya davet ediyorum.

-son-

En son byza tarafından Salı Ekim 16 2012, 15:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ERENN
OBModeratör
OBModeratör

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 806
Rep Rep : 191
Takım Takım : Fenerbahçe

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 15:33

oldukça saçmalayabileceğinizi biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum beyza hanım.
bu nedir ya gülmekten yazacak birşey bulamıyorum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
işte sıf gülmek için sana sitede birşeyler yapalım dedim seninle birşey yapıpta eğlenmemek mümkün değil çünkü [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
ERENN
OBModeratör
OBModeratör

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 15:44

saç-malanır mı?
evet bence çok sık olmasada ara sıra saç-malanmalı diye düşünüyorum ben.
mala saça çok iyi geliyormuş doktorlarda öneriyorlar.
kepeğe karşı etkili.ayrıca saç dökülmelerinide azaltıyormuş.
siz ne düşünüyorsunuz beyza hanım?

komik olmamakla birlikte bayağı saçmalaladım.
topu sana atıyorum.
sen yine bulursun birşeyler ona eminim [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

byza
OBGrafiker
OBGrafiker

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 15:51

Sorularımdan böyle mi kaçmayı planlıyordunuz yoksa sayın erenn. Gayet sinsice bir düşünce ama işlevsiz. Yani diyorum ki böyle yağ çekmelerle benden kaçamazsınız.
Uzun zamandır -tevbe edip de- ağzıma almadığım kokusu berbat ama yine de çekici olan mısır gevreğini ağzımda kütürdetirken, sana şunu söylemeyi düşündüm;
ilk defa biri bana böyle dedi: "seninle bir şey yapıp da eğlenmemek mümkün değil."
işte ben bir olayı dramatikleştirirken bir o kadar da saçmalaştırabilen ve ti'ye alabilen tipte bir insanım. Hayır, o tipte değilim. Sadece yetenekliyim.

Bu arada -da -de ekleri gerektiği zaman sertleştirilebilse bile sizin kurduğunuz cümlede bunu yapmak mümkün değil. zira onun doğrusu "seninle birşey yapıpta" değil, "seninle bir şey yapıp da" dır. Heyecanınızı göz önünde bulundurarak sizi kınama cezasından muaf tutacağım; ancak "her şey ayrı yazılır", bunu da unutmayınız.

(;
ERENN
OBModeratör
OBModeratör

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 16:01

vay vay vay unnisine dersde verirmiş.
bana dil anlatım dersi vermek için mi açtınız acaba bu başlığı sayın byza...

evet herşey yazdım herşey yazıcam
herşey herşey herşey.
ayrıca yağ falanda çekmiyordum sözümü geri alıyorum.
hıh [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

bi dk bi bk...
acaba siz sayın byza.
aklınıza saçma birşey gelmediği için mi böyle saçmalıyorsunuz?
ve bana ders vermeye kalkışıyorsunuz acaba sizde bu şekilde işin içinden sıyrılabileceğinizi mi sandınız???

byza
OBGrafiker
OBGrafiker

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 16:07

Sözleriniz gerçekten epey çelişkili. Benim amacım zaten saçmalamak. Niçin işin için sıyrılmak istemiş olayım?
Hem kaçınılmaz olmuş bu işin bahsinde etekleri tutuşan zat siz değil miydiniz? Bkz: "Eyvah bittim ben!!" Rica ediyorum... Lütfen böyle kirli yollara başvurmayınız. (; (yardırdım)

Önceki sorunuzu görmezden gelerek hata yapmış bulundum.
Sayın Erenn cahilseniz lütfen bunu çaktırmayınız. Herkes malanın saçlar için hayli sağlıksız olduğunun bilincinde. Siz nerede yaşıyorsunuz yahu? (bunların hepsi senin için esra =D )

ERENN
OBModeratör
OBModeratör

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 16:15

biliyorum kuzum bu iğrenç günde beni güldüren tek insan sensin peki sen bunu biliyormusun?
bugün benim için 365 gün içerisinde en kötü gün.
ama sayende yüzüm gülüyor (:

vay mesajlarımıda mı buraya yazmaya başladınız sayın byza.
(eyvah bittim ben falan filan...)

ben dağın başında yaşıyorum burda malanın saçlara iyi geldiğini söylemişlerdi demek beni kandırmışlar.
bende saçlarım neden böyle oldu diyordum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] oysaki düzenli olarak mutlaka ayda birkez mala ile yıkarım [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
bundan sonra mala kullanmasam iyi olacak.
tavsiyelerin için sağol.

zeynep bizi ne zaman banlıcaksın cidden merak ediyorum.

byza
OBGrafiker
OBGrafiker

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 16:26

Bu mesajına gerçekten içtenlikle güldüm. =D

Demek seni kandırdılar ha bacım.
Dert etme çok.
Beni de çok kandırdılar.
Misal ben 13 yaşlarındayken, bir gün hava ılık ve nemli, bir o kadar da kasvetli ve hatta inanır mısın güneş de tam da tepede vazifesini bitirmesine daha çok olduğunu düşünerek sızlanmaktaydı. Arkadan bir troll suratlı çocuk -kim bilir aklında ne tilkiler var- bana doğru yaklaştı ve dedi ki "Nabıyosuun?!!" çocuğun ses tonundaki ciddiyet ve şaşkınlık beni de irkitmişti ve o sırada şöyle devam etti "Nabıyoosun yere basıyosun..." Onun samimiyetine inanarak duygularını paylaşmayı düşünüyordum halbuki, ama beni kandırmıştı ve ben de çok güzel inanmıştım. O günden beri nsanlara güvenim kalmadı. Devir çok bozuldu..

Ben bunlar yazarken dışarıda bir gümbürtü koptu. "Eyvah yoksa dolu mu yağıyor" diye dışarı baktım ki ancak sadece gökten kurbağa yağdığını gördüm. O kadar önemli değilmiş. Ama neden o kadar çok ses çıkardılar ki?
ERENN
OBModeratör
OBModeratör

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 16:34

ah sinir olurum öylelerine...
çarpsaydın ağzına iki tane.
evet bu devirde insanlara güvenmemek lazım.

birşey sorucam nerden geliyor bu saçma şeyler aklına?saçma konuların kraliçesi...

sizin orda her zaman gökten kurbağa yağıyor sanırım artık bu kadar alıştığına göre [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

byza
OBGrafiker
OBGrafiker

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 16:43

Yani çok sık olmasa da az değildir yani. Aslında buralarda en çok yağan şey, topuktur. Evet evet bildiğin ayakkabı - ya da bilmediğin de olabilir, o kadar devasa- topuğu. Topuk yağdığı sıralarda insanlar çok zorluk çekiyorlar. Tabi bazı süslüler o topukları toplayıp koleksiyon yapıyorlar. Aslında ben de bir ara merak salmıştım topuk koleksiyonuna. Ama hep aynı renk yağıyor. Siyah, beyaz, pembe. Yeşil ve mavi biraz daha az yağar. Ama en azı mor. Söylenenlere göre mor topuk koleksiyonunu sadece bir kişi tamamlayabilmiş, düşünebiliyor musun?
Hatta bir ara Biga halkının dramı diye haberlerde çıkmıştı, görmedin mi? Bir düşünsene kafana toğuk yağdığını. Ne büyük felaket! Allah'tan ben sadece bir kere hazırlıksız yakalandım. Ama onlar da platform ve dolguydu. korkmuş
ERENN
OBModeratör
OBModeratör

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 16:54

bu mesajı önce ağzım açık okudum en sonunda güldüm.
heyecanlı bir roman gibi olmuş [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] fevkalade [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

beyzacım senin mesajlarının yanında ben böyle sap gibi kalıyorum en iyisi sen yaz ben okuyayım.

(okuyayım mı? vayyy be ilk kez okuyım değilde okuyayım yazdım.ee tabi birileri bir hata yapayım diye beklediği için daha dikkatliyim artık)

---

hmm şimdi anlaşılıyor ne olmuşsa o hazırlıksız yakalandığın gün olmuş.
bende nedenini merak ediyordum işte buldum.
sen sadece bir kez hazırlıksız yakalan onda da platform ve dolgu topuk yağsın.
ne büyük şanssızlık.
tabi onların hepsi kafana geldi değil mi? ah yazık sana.

neyseki bizde böyle şeyler olmuyor.
gerçi bizde de arada sırada terlik yağıyor bazen topuklu bazen topuksuz (:
ama çok fazla değil sadece anneyi kızdırınca (:

byza
OBGrafiker
OBGrafiker

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Ekim 16 2012, 17:02

Ben çok güç harcadım. Oldukça yoruldum. Saçmalamaya sonra devam edelim istiyorsanız sayın erenn..
Sağlıcakla kalalım.
(son cümlen iyiydi )
byza
OBGrafiker
OBGrafiker

MesajKonu: Geri: Saç-malanmaz taranır   Salı Kas. 06 2012, 13:28

Mevsim değişikliğinden çoğu kişinin aksırdığı ve burun çektiği şu günlerde ilginç değildir ki ben de epey halsiz bulunmaktayım. Öyle ki yüce idareden izin alıp eve geldim. Tek başımayım, oh, keyfim pek bir gıcır.
Ve düşündüm de galiba kimsenin saçmalamaya ihtiyacı yok. Biraz olsun rahatlanılabileceğini ummuştum ben halbuki. Neyse getir Esra malayı. Ver malayı.
Çok saçma bir konuşma oldu. Pyak. Dağarcığımın sınırları çok mu dar yoksa?
Ben şimdi kolarımı saat 12 yaptım. Ve onları sakince, bağdaştırmış olduğum bacaklarıma doğru bırakıyorum. Yaşamın sırtınıza yüklediği tüm negatif enerjilerden kurtulun, güneşi selamlayın ve doğayla adaptasyon geçirin. Hoşçakalııın. (:

Saç-malanmaz taranır
1 sayfadaki 1 sayfası